عکس/ تشییع پیکر نماینده سلماس در مجلس
عکس/ ایران زیبا
عکس/ پروانه‌های زیبا
عکس/ طبیعت بهاری شیراز
 
 
 
آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
آرامش در بازار ارز / آغاز روند نزولی نرخ دلار
کد مطلب: 51495
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۰۰
بیشتر صرافان و فروشندگان سکه امروز ترجیح داده بودند که از تحولات رخ داده در بازار دور باشند، به همین دلیل برخی از بازاریان ، یا واحدهای صرافی خود را تعطیل کرده بودند و یا اینکه اگر هم فعالیت می‌کردند، تنها فروشنده ارز بودند.

بنابراین گزارش، البته فروشنده بودن صرف تنها معطوف به بازار ارز بود، چرا که صرافی‌ها سکه بهار آزادی را با 50 هزار تومان کمتر از قیمت فروش از مشتریان خریداری می‌کردند.

یکی از فروشندگان کنار خیابانی ارز و سکه در گفت‌وگو با فارس گفت: نرخ دلار و یورو از روز گذشته روند نزولی خود را آغاز کرده است و امروز صرافان نرخ دلار آمریکا را 3160 تومان اعلام می‌کنند.

وی افزود: صرافان امروز فقط فروشنده هستند و چون احتمال می‌دهند قیمت‌ها باز هم کاهش یابد ترجیح می‌دهند، از خرید دلار و یورو خودداری کنند.

*قیمت سکه حبابی نیست 

این فروشنده ارز و سکه در پاسخ به این سوال که چرا برخلاف دلار و یورو، سکه بهار آزادی خرید و فروش می‌شود، گفت: قیمت جهانی طلا در حال افزایش است، بنابراین با توجه به اینکه در حال حاضر قیمت انواع سکه بهار آزادی حباب ندارد، فروشندگان طلا و سکه از خرید سکه ترسی ندارند.

به گزارش خبرگزاری فارس، نرخ دلار آمریکا امروز در بازار غیررسمی ارز 3100 تا 3160 تومان و نرخ یورو 3900 تومان بود.

بهای فروش سکه بهار آزادی نیز یک میلیون و 200 هزار تومان، نیم‌سکه بهار آزادی 640 هزار تا 650 تومان و ربع سکه بهار آزادی 330 هزار تومان بود.

 

در همین حال دادستانی تهران از دستگیری 16 نفر از عوامل اختلال در بازار ارز خبر داد.

 

به گفته دادستانی، بازداشت‌شدگان با استفاده از فضای ناشی از جنگ روانی دشمن، با کمک جریانات شایعه پراکن داخلی و خارجی و تبانی با یکدیگر موجبات تشدید شرایط پیش آمده را فراهم و از فضای موجود به طریق غیر قانونی در راستای منافع شخصی و مطامع خارجی با هدف اخلال در امور اقتصادی کشور بهره برداری می‌کردند.

 

کارشناسان اقتصادی پیش‌بینی می‌کنند، ورود دستگاه قضایی به موضوع ارز و برخورد با دلالان و اخلالگران می‌تواند در بازگشت این بازار به روند عادی موثر واقع شود.
Share/Save/Bookmark