عکس/ تشییع پیکر نماینده سلماس در مجلس
عکس/ ایران زیبا
عکس/ پروانه‌های زیبا
عکس/ طبیعت بهاری شیراز
 
 
 
آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
پیش بینی کیتکو از قیمت طلا در هفته جاری
کد مطلب: 46889
تاریخ انتشار:شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۴۰
اکثریت نه چندان غالبی از شرکت کنندگان در رای گیری سایت کیتکو انتظار افزایش قیمت طلا در هفته آینده را دارند و تعداد زیادی از شرکت کنندگان معتقد هستند که دلیلی وجود ندارد که بازار طلا از جریان جاری خارج شود.

28 نفر در این رای گیری شرکت کردند. این افراد شامل معامله گران شمش طلا، بانک های سرمایه گذاری، معامله گران بازار آتی، مدیران پولی و تحلیل گران فنی هستند. از این بین 16 نفر پیش بینی افزایش قیمت را دارند، 3 نفر انتظار کاهش قیمت را دارند و 9 نفر اعتقاد دارند که روند بازار ثابت است و قیمت ها تغییر نخواهند کرد. با این حساب 57.14 درصد انتظار افزایش قیمت، 10.71 درصد انتظار کاهش قیمت و 32.14 درصد از افراد، ثبات بازار را پیش بینی می کنند.کسانی که انتظار افزایش قیمت در هفته آینده دارند، معتقد هستند که بازار طلا از رکود ماه آگوست خارج خواهد شد و قیمت های حمایتی بالاتر از 1626 تا 1630 دلار خواهد بود. دارین نیوسام، تحلیل گر یک موسسه مالی، با توجه به بازارهای آتی طلا در نیویورک (Comex) معتقد است که بازار طلا در وضعیت افزایش قیمت چهار هفته ای تا سطح 1633.30 دلار در هر اونس است و شاخص دلار نیز در شرایط کاهش دوباره است.

 طرفداران ثبات قیمت معتقد هستند که دلایل کمی برای افزایش ناگهانی قیمت طلا وجود دارد و به نظر می رسد که بازار تمایل به حفظ روند جاری را دارد. فرانک لارش، یک معامله گر بازار آتی، در حالیکه الگوی قیمتی بازار که با یک کاهش متوالی قیمت از ماه می تا کنون روبرو بوده است؛ نشان می دهد که در نهایت قیمت به سطح 1700 دلار خواهد رسید معتقد است که " این اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه در نرخ های ارز تحرکی ایجاد شود. هفته آینده نیز همین روند ادامع خواهد داشت و در نتیجه انتظار می رود که قیمت ها ثابت و بدون تغییر خواهند بود."

کسانی که اعتقاد به کاهش قیمت دارند، استدلال می کنند که کاهش حجم عرضه طلا، میزان کم خرید و فروش در بازارهای آتی همراه با ثابت بودن الگوی قیمتی بازار نشان از ثابت بودن بازار در هفته آینده دارد. اگر هیچ سیاست انگیزشی از سمت فدرال رزرو در هفته آینده اجرا نشود؛ باعث تشویق میزان فروش خواهد شد.
Share/Save/Bookmark