رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی
به گفته رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تعداد ای‌نمادهای اعطا شده به واحدهای تجارت الکترونیکی در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال قبل آن افزایش ۱۱ درصد داشته است.
 علی رهبری با بیان آمارهای حوزه تجارت الکترونیک گفت: حجم معاملات الکترونیکی دولتی در سال ۱۳۹۷ به میزان ۵ هزار میلیارد تومان بود که این شاخص در سال ۱۳۹۸ به ۸۴ هزار میلیارد تومان رسید و افزایش ۱/۵۸۲ درصدی داشته است.
 
وی با بیان اینکه نسبت اسمی تجارت الکترونیکی از تولید ناخالص داخلی نیز در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال قبل آن ۵۰ درصد افزایش یافته است، گفت: این شاخص در سال ۱۳۹۷ حدود ۱۰ درصد و سال گذشته ۱۵ درصد بوده است.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در خصوص نمادهای اعطا شده به واحدهای تجارت الکترونیکی نیز بیان کرد: در سال ۱۳۹۷ به میزان ۱۳/۷ هزار عدد و در سال ۱۳۹۸ به میزان ۱۵/۱ هزار عدد نماد به واحدهای تجارت الکترونیکی اهدا شد که ۱۱ درصد شاهد افزایش در این شاخص بودیم.
رهبری تصریح کرد: سهم شاغلان تجارت الکترونیک از کل شاغلان کشور در سال ۱۳۹۷ حدود ۶ درصد و در سال گذشته ۱۱ درصد بوده است که ۸۳ درصد تغییر نسبی را در این حوزه داشتیم.
وی همچنین گفت: سهم زنان در مالکیت واحدهای تجارت الکترونیکی در سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ هر دو ۱۳ درصدی بوده است.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در پایان تصریح کرد: سهم اشخاص حقوقی در مالکیت واحدهای تجارت الکترونیکی نیز در سال ۱۳۹۷ حدود ۲۴ درصد و در سال گذشته ۲۵ درصد بوده که تغییر نسبی ۴ درصدی یافته است.

 

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد