یمن|اقدام گروه‌های سیاسی برای تشکیل جریان ملی ضد تجاوزات امارات و عربستان

یمن|اقدام گروه‌های سیاسی برای تشکیل جریان ملی ضد تجاوزات امارات و عربستان
برخی از سیاستمداران و فعالان یمنی تصمیم به تشکیل یک جریان ملی علیه نقض حاکمیت یمن از سوی ائتلاف متجاوز عربی گرفتند.

به نقل از القدس العربی، بسیاری از سیاستمداران و فعالان یمنی اقدام به تشکیل یک جریان ملی کرده‌اند تا مداخله خارجی در امور یمن توسط امارات و عربستان سعودی، به‌ویژه شبه‌نظامیان وابسته به امارات در بسیاری از استان‌های جنوبی یمن را رد کنند.

روزنامه القدس العربی به نقل از یک منبع سیاسی نوشت که جنبشی جدی در احزاب سیاسی و حقوق بشر یمن در داخل و خارج از کشور از سوی احزاب مختلف سیاسی برای پایان دادن به نقض حاکمیت یمن وجود دارد که این امر منجر به تضعیف دولت مستعفی یمن می‌شود؛ چرا که این دولت اجازه نفوذ اشغالگران امارات را در استان‌های جنوبی یمن داده است.

این منبع که به‌دلایل امنیتی از افشای هویت خود امتناع ورزید، تأکید کرد که ده‌ها یا حتی صدها سیاستمدار و حقوقدان یمنی در استانهای جنوبی و شمالی به‌طور یکسان با برقراری ارتباط سیستماتیک شروع به تشکیل جریانی برای مخالفت با حضور اماراتی و سعودی در یمن کردند، به‌ویژه حضور مستقیمی که بر حاکمیت یمن تأثیر می‌گذارد.

وی اظهار داشت با توجه به اینکه مسئله حاکمیت یمن وابسته به اجماع همه احزاب سیاسی و یک مسئله مشترک است، این جریان به‌عنوان نماینده همه احزاب سیاسی و ملت یمن فعالیت دارد.

منبع مذکور خاطرنشان کرد: مداخلات امارات و عربستان در بسیاری از موضوعاتی که بر حاکمیت یمن تأثیر می‌گذارد، تبدیل به یک مسئله روز شده و به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم بر هر شهروند یمنی تأثیر می‌گذارد. با توجه به اینکه این مداخلات خارجی بر روند زندگی سیاسی، اقتصادی، امنیتی و نظامی یمن و سایر موارد تأثیر منفی می‌گذارد و تمام جزئیات زندگی را مختل می‌کند باعث شده است بسیاری از سیاستمداران، مدافعان حقوق بشر و فعالان در محکومیت این امر، یک جریان مردمی را تشکیل دهند تا هر گونه مداخلات خارجی در کشور را رد کنند.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد