انتقادات در کنگره امریکا از دونالد ترامپ

انتقادات در کنگره امریکا از دونالد ترامپ
مقامات ارشد دموکرات و جمهوری خواه از ترامپ به خاطر سکوت وی در برابر حملات گسترده سایبری مرتبط با روسیه انتقاد کردند.

مقامات ارشد دموکرات و جمهوری خواه کنگره از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به خاطر سکوت وی در برابر حملات گسترده سایبری مرتبط با روسیه به نهاد‌ها و سازمان‌های مهم دولتی به شدت انتقاد کردند و اخراج مقامات مهم امنیت سایبری از جمله کریس کربز رئیس «آژانس امنیت سایبری و زیرساخت ها» را از جمله دلایل اصلی حمله به حوزه امنیت سایبری و زیرساختی کشور، خواندند. 
بر اساس این گزارش، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، در روز‌های اخیر به دلیل تداوم سکوت خود در مورد حملات گسترده امنیت سایبری از سوی روسیه، با انتقاد تند اعضای هر دو حزب کنگره روبرو شده است. این سکوت در حالی ادامه دارد که حتی مقامات خود رئیس جمهور می‌گویند آمریکا در برابر حملات سایبری بیشتر، بسیار آسیب پذیر است.
بنا به گزارش‌های متعدد، هکر‌ها که به گفته مقامات آمریکایی با روسیه مرتبط هستند، توانستند به وزارت امنیت داخلی، پنتاگون، وزارت خزانه داری، مؤسسات بهداشت ملی و سایر نهاد‌های دولت آمریکا نفوذ کنند. هکر‌ها بواسطه ضعف در نرم افزار «SolarWinds Orion»، متعلق به یک شرکت فناوری اطلاعات که به سازمان‌های متعدد دولتی آمریکا خدمات می‌دهد، توانستند به نهاد‌های مختلف دولت آمریکا حمله کنند. 
دموکرات‌ها از اقدامات رئیس جمهور و از سکوت او در برابر این حملات سایبری انتقاد کرده اند. 

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد