آمار ابتلای کادر پزشکی به کرونا

آمار ابتلای کادر پزشکی به کرونا
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اساره به اینکه بالغ بر ۱۴۵ هزار پرستار در عرصه‌های بالینی در حال خدمت هستند و از این تعداد ۶۰ هزار پرستار تاکنون دچار بیماری کرونا شده‌اند

علیرضا زالی روز شنبه در آیین بزرگداشت روز پرستار که به صورت حضوری و مجازی از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، اظهار داشت: ۶۰ هزار نفر مبتلا عدد بزرگی است و نشان دهنده مقابله پرستار با آتش کرونا است.

وی افزود: بسیاری از پرستاران در این روزهای سخت حتی از ساده ترین برخورداری عاطفی هم محروم بودند و امکان دیدار با خانواده های خود نداشتند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه مهمترین چالش این روزهای کادر پزشکی و بهداشتی را فشردگی و تراکم کار اعلام کرد و گفت: در موج دوم و سوم کرونا، میزان ابتلای تیم پزشکی از جمله پرستاران افزایش یافت؛ اگر بپذیریم در هر بار ابتلای یک پرستار به کرونا ۱۰ روز استراحت نیاز است، حجم قابل توجهی از فشار مضاعف به همگنان این پرستاران وارد می شود.
وی درباره کمبود نیروی پرستار در بحران شیوع کرونا، تاکید کرد: کمبود نیروی پرستاری، موضوعی تردیدناپذیر است و فرایند جذب نیروی پرستار، بسیار کند صورت می گیرد. یک کندی کسالت آور در فرایند دیوان سالارانه جذب نیروی انسانی وجود دارد.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد